obrazek

Nasza szkoła jest nowoczesną, przyjazną, innowacyjną placówką przygotowującą uczniów do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod zgodnych z przesłankami psychologicznymi, adekwatnymi do rozwoju i możliwości, nasi uczniowie są wszechstronnie przygotowani do funkcjonowania w życiu społecznym. Podejmowane przez nas zadania mają na celu rozwijanie w uczniach dociekliwość poznawczą ukierunkowana na poszukiwanie w świecie dobra, prawdy i piękna.

Jan Brzechwa urodził się 15 sierpnia 1900 roku w Żmerynce na Ukrainie. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, z zawodu był adwokatem, specjalistą w dziedzinie prawa autorskiego. Debiutował w latach 20 – tych jako satyryk, pod pseudonimem „Szer- szeń”, współpracował z kabaretami warszawskimi: „Czarny Kot”, „Sfinks”, „Qui Pro Quo”, pisząc teksty piosenek i monologi dla największych artystów kabaretowych tamtych czasów: Heleny Buczyńskiej, Henryka Domańskiego, Hanny Ordonówny.

Był autorem znakomitych wierszy dla dzieci, przede wszystkim utrzymanych w stylu satyryczno-żartobliwym, ale także poetyckich. Odświeżył i przekształcił tradycyjne formy utworów dla dzieci – bajkę zwierzęcą i powiastkę, wprowadzając do nich elementy satyry i groteski, urozmaicając je grą słów, opartą na zaskakującym skojarzeniu, paradoksie i nonsensie.

 

Kontakt

Dyrektor szkoły:

mgr Bożena Pawełek

E-mail:

spzarska@interia.pl

Strona www:

www.spzarska.szkolnastrona.pl

Telefon:

75 77 18 554 

Adres szkoły:

Żarska Wieś 32
59-900 Zgorzelec